“Astuda koduuksest välja ja minna üle hoovi tööle on ju puhas rõõm!”

01.09.2020

Soovime jagada Teiega oma lugu. Lugu, mida oleme siin maal toimetades iga päev koos loonud.

Mina, Karin olen põline haapsallane ja abikaasa Urmas on pärit suvepealinnast Pärnust. Meie peres on kasvamas ka üks pisike poiss Oskar. Maal elamise kogemust ei olnud seni meist kummalgi. Otsisime kohta, kus hommikuti linnulaulu kuulata, rajada üks pisike hernepeenar, istuda oma lemmiklilli, ehitada väike maja ja töökoda. Meie üllatuseks leidsimegi sellise koha! See oli maatükk, kus oli palju võsa, vanu puid, suur kuusk ja krunti puhastades tuli välja aegu näinud kiviaed.

Tunnustus tiivustab

Nüüdseks oleme siin toimetanud kolm aastat. Selle aja jooksul on loodud tore pesa, kus on suviti hea tegutseda. Kindlasti ehitame maja, kus saab ka aastaringselt elada.

Hea on tunda, et oleme liikumas oma unistuse täitumise poole, ikka edasi!

Südamest uhked oleme oma ise ehitatud töökoja üle, kus tegutseb meie väike pereettevõte Catree OÜ. Toodame värvilisi helkivaid prosse ja puidust kõrvarõngaid. Meie helkivad prossid on kaetud EL standardile vastava 3M scotshlite helkurkilega. Seda materjali kasutatakse muide ka liiklusmärkide valmistamiseks. Prosside omapäraks on lai valik erinevaid kujundeid ja värve – kollane, punane, sinine, roheline, oranž, aga ka klassikaline valge.

Vahel mõtleme välja mõne muu toreda vimkaga eseme, mida on hea näiteks kingikotti pista. Ideid saame oma kallitelt klientidelt, neid hoolega kuulates ja aktiivselt suheldes. Tooteid turustame edasimüüjate juures ja loomulikult ka e-poes.

See kõik on olnud nagu teekond täis üllatusi, aga ka saavutusi.

Inimesed on meie helkivad prossid kauplustest üles leidnud. Seda näitab “Läänemaa aasta toode 2019“ konkursil saadud rahva lemmiku tiitel, mille üle oleme siiralt õnnelikud ja tänulikud. Saime aru, et see on suur tunnustus ning et oleme võitnud oma klientide südame.

Valmistame ka eritellimusega mööblit ja selle valik on oi kui suur! Mida klient soovib, seda töökoja peremees Urmas ka valmis proovib teha. Olgu selleks grillilaud, voodi, kummut, puidust porilaud jalgrattale või viguriga köögimööbel.

Oleme veendunud, et elus peab ümbritsevat hoidma ja toetama ning rõõmuga aidanud, kus vaja – MTÜ Kagu-Eesti Lasterikkad, Võrumaa Lasterikaste perede liit, heategevuslik müük CATS HELP HEAKS, Saaremaa kasside turvakodu, Noarootsi Saunaralli 2020, Kodutunne, Rapla Noortekogu, Väike-Maarja valla Noortekogu jne. Osalesime ka EV 100 projektis ja valmistasime just selle ürituse tarbeks EV 100 logoga puidust võtmehoidja, mille müügist saadud tulust annetasime osa Vähiliidule.

Miks alustada ettevõtlust maal?

Tänaseks on vastus meie jaoks täiesti selge. Kui ühendada töö ja hobi meeldivas elukeskkonnas, siis lähevad tegemised justkui lennates! Astuda koduuksest välja ja minna üle hoovi tööle on ju puhas rõõm!

Maal on inimesed kokkuhoidvad, lahked ja sõbralikud. Kõik on justkui üks suur pere, kus üksteist aidatakse ja toetatakse. Kui asusime end oma krundil sisse seadma, tulid paar naabrit ennast kohe tutvustama. Olles Haapsalu Kultuurikeskuses jõululaadal, alustas minuga juttu üks kena naisterahvas. Ta ütles et teab meid, on meie naaber. Seda oli armas kuulda, sest me ei olnud veel jõudnud külas kuigi palju ringi liikuda ega teistega tutvuda. Koos ühe teise perega tegime korda väikse liiklust varjava metsatuka.

Püüame kogukonna tegemistel silma peal hoida ja ühistes tegemistes kaasa lüüa.

Hoidkem üksteist ning kogugem ilusaid hetki ja mälestusi!

Karin ja Urmas Zahharov Läänemaalt, Saunjast