Esimene kohtumine tänavu osalevate valdadega Nõos tõi kaasa uusi teadmisi

18.05.2022

 

Aprillikuu lõpul kohtus Maal elamise päeva juhtrühm esmakordselt tänavu osalevate valdadega. Jagati nii eelmise aasta muljeid kui arutleti tänavuste plaanide üle.

Valdadest olid kohal Rakvere, Valga, Nõo, Põlva, Kehtna, Otepää, Türi, Saarde ja Peipsiääre valla esindajad ning Pärnumaa turundusjuht Hando Murumägi. Tänavu on Maal elamise päeva fookusteemaks elukeskkond maapiirkonnas ning pikas plaanis soovime panustada inimeste teadlikule tagasipöördumisele maapiirkondadesse. 

Arutlesime valdade esindajatega selle üle, missugused võiksid ja peaksid olema Maal elamise päeval toimuvad sündmuses ja kellele need suunatud peaksid olema. Peamiselt on Maal elamise päeva tegevused siiski suunatud nii oma inimestele kui ka väljastpoolt tulijatele. Sest kui oma inimesed räägivad oma vallast head, tõmbab see ligi ka väljastpoolt tulijaid.

Samuti rääkisime ja andsime nõu omavalitsustele Maal elamise päeva turundamise ja kommunikatsiooni osas. Jagasime nippe ja tegime praktilisi harjutusi, mille tulemusena said omavalitsused juba alustada oma tegevustes Maal elamise päeva turundamist. Lähinädalatel avaldame valdadele ka turunduse- ja kommunikatsiooni tööraamatu, millest on alati hea vaadata ja meelde tuletada, kuidas midagi teha.