Ettevõtmiste poolest kuum Kolga-Jaani. Lisatud VIDEO!

23.09.2020

Viimasel ajal on Kolga-Jaani silma paistnud mitmete ettevõtmistega, mis silma jäänud kaugemalgi. Kolga-Jaani kuuma seltsielu on maininud paljudki, kellega on sel teemal vestlusi olnud. Kogu selle tekkinud melu taga on Annika Jones, kes oma ideid üksnes endale ei jäta, vaid kogukonna toel need ka teostab. Kõneleme kahest augustis toimunud üritusest, mis oma idee sünni ja teostuse poolest on tänasele Kolga-Jaanile üsna iseloomulikud.

Kokteiliõhtu

  1. augustil toimus kohviku õues kokteiliõhtu. Annika Jones´i sõnul sai idee sai alguse Kolga-Jaani kogukonna aktivistilt Meeri Tatarilt. ühel päeval kui kohviku lauad õue sai viidud. Siis tekkis selline mõnus õhustik ning tuligi mõte, et tooks ühel suveõhtul lauad välja ja teeks mõnusa õhtu.

„Rääkisin Kolga-Jaanis sündinud Tarmo Piiriga, kes on erialalt baarmän ja koolitajaks Hispaanias. Koroona pandeemia tõttu on ta aga hetkel kodumail ja tegeleb pigem filmimise ja fotograafiaga. Küsisin Tarmolt, kas ta oleks nõus panustama kogukonna heaollu oma energiat ja oskusi. Tarmo oli nõus“.

Annika Jones jätkab: „Ettevõtmisel eelarvet ei olnud. 100 eurot kulus, et teha lihtsad dekoratsioonid, investeerisime selle alla oma isiklikku raha. Riskisime. Õnneks kaasus üritusse aktiivseid inimesi. Mõtlesin välja dekoratsioonid. Firma Mikskaar oli nõus annetama euroaluseid, millest said istumiskohad, baaripukid. Euroalustest tegi mööbli Ergo Kaur, minu parem käsi ehituse alal. Baarileti annetas Evelin Rannast Veldemanni puhkemajast. Oli raske baarilett, 1980-ndate nõukogudeaegse dermatiiniga üle löödud.

Õhtu ise läks suurepäraselt. Reklaam oli väga hea. Peamine tõmbenumber oli Tarmo ise ja tema tehtud kokteilid ja veel eriti see, kuidas ta neid tegi. Kohal oli ka väga hea DJ. Rahvast aina tuli. Algul oli rõõm, siis tekkis mure, sest järjekord läks väga pikaks. Ma pole aga elu sees näinud nii lõbusat järjekorda. 90% tulnutest jäid igal juhul rahule. Kokku võis olla 400 inimest. Tulijaid oli nii Põltsamaalt, Viljandist kui ka mujalt.

Selgus, et sellise ürituse järele on nõudlust. Järgmisel aastal teeme nii, et siirup ja alkohol ei saakski otsa. Täname: Meeri Tatar, Helje Heitur-Dungag, Merle Saviauk, Ergo Kaur, Taavet Tatar, Toomas Veski, Merike Andersson

Filmiõhtu

19.augustil toimus järjekorras teine filmiõhtu, kus näidati fimi „Talve“. Filmiõhtu mõtteks oli sellega tähistada ka taasiseseisvumise päeva. Idee sai alguse aasta tagasi Kolga-Jaani Maanaiste Seltsilt.

Külla tuli näitleja Märt Koik, kes mängis filmis Kiire poega. Vahetu kontakt näitlejaga meeldis rahvale väga, sest Märt oligi vaimukas ja avatud.

Annika Jones: „Arvan, et pead ise oma elu huvitavaks tegema ja suurelt mõtlema ning tegema asju kastist väljas, siis märkab sind kogukond ja märgatakse kaugemaltki veel.

Mul on väga vedanud, et elan ja töötan Kolga-Jaanis. Meil on tegus kogukond, aktiivne seltsielu ja vajadusel saab abi talunikelt ning ettevõtetelt.“

Foto: Kokteilireede Kolga-Jaanis