Helje lugu: tuli Ameerikast Kolga-Jaani elama

21.09.2020

Helje Heitur-Dungay ja on Kolga-Jaani elama tulnud Ameerika Ühendriikidest, kus ta on ka sündinud. Helje elab Eestis juba teist korda. Esimest korda saabus ta siia aasta pärast meie riigi taasiseseisvumist ehk siis 1992. aastal. Siis valis ta oma elupaigaks Tallinna, kus elas 13 aastat. Ameerika Ühendriikidesse läks Helje tagasi, sest isa tervis halvenes järsult ning teda tuli hooldada.

Pärast isa surma tuli Helje Eestisse tagasi ja seekord asus ta hea sõbranna soovitusel, keda oli üle 40 aasta tundnud, elamagi Kolga-Jaani. Ostis ka sinna maja.

Helje ütleb ise, et on siin väga rahul. “Kolga-Jaanis on huvitav ja tugev kogukond. Siin elab kõiksugu rahvast, nii noori kui vanu. Tegevuse puuduse üle Helje ei kurda. “Ma tõlgin, teen ka pereuuringuid väliseestlaste tarbeks, rahvusarhiiv on ju internetis saadaval. Samas on siin väga aktiivne seltsielu – olen ka Kolga-Jaani Maanaiste Seltsi liige.

Säärane tormiline seltsielu, mis Kolga-Jaanit praegu iseloomustab, on ka Heljet üllatanud. “Ilus on elu siin maal niikuinii, aga kui tegu on nõnda aktiivse seltskonnaga, siis see elu on ilusam veel”, räägib Helje ja sõnab, et siin on elu tegusam kui USA-s.

“Elasin varem Tallinnas – seal elu kiirem, aga siin saab rahulikult asjad aetud. Kui tarvis, jõuab 20 minutiga Viljandisse. Et suurem osa asju saab tehtud neti teel, võimaldab internet maal rahulikku tööelu. Ja Kolga-Jaanis ju kõik olemas, mis eluks tarvilik – kirik, kool, apteek, artsipunkt, mida siis veel tarvis!” on Helje eluga Kolga-Jaanis väga rahul ning soovitab teistelegi.