Koduaia kontserdid toovad kokku muusikasõpru tervest Eestist

27.05.2020

Oleme perekond Tellissaar Pärnaõielt Tartumaalt. Kolisime ajutiselt Tartust Nõo valda tuttava suvilasse 2005. aasta sügisel, et asuda renoveerima oma tulevast kodu, kuhu järgmisel aastal saime ka sisse kolida. Nii et Nõo vallas Pärnaõiel oleme me alates 2006. aasta kevadest.

Vello on pärit Elva lähedalt Kongutast ja sellest tuli ka otsus tulla uurima siinkandis pakutavaid elamisvõimalusi. Kahjuks või õnneks me Elvast midagi sobilikku ei leidnud, aga meie pilk jäi peale Tõravere Ärikohal — nii oli talukoha nimi algürikutes ja enne maja poolitamist.

Pärnaõie talu asub Tartu–Valga maantee ääres, aga algselt me maja teelt ei märganudki, see oli nii heki ja heina sisse kasvanud. Kuid üles leides ja kohta avastades lummas meid selle paiga ajalugu. Tegemist on vana kõrtsihoonega, kus praegusel kujul on majakarp säilinud ca 100 aastat. Talukoht asub algses Tõravere asulas, mille moodustasid kõrts, veski ja magasiait. Oleme leidnud sellise kirje — 1695. aasta Liivimaa teede atlas näitab kohta, kus nn suurel sõjateel läks sild üle Elva jõe, mööda vesiveskist ja kõrtsihoonest.

Valik langes Pärnaõie kasuks ka tänu bussiliiklusele, sest lapsed käisid siis veel Tartus koolis.

Ettevõtluse edendamine maal tundus loogilise jätkuna. Korraldasime aastaid „Luunja Suvekantrit“ ja kuna peremees Vello on ka ise muusik, siis ei saanud me muusikast ja muusikutest nüüdki loobuda. 2006. aastal asutas Vello ettevõtte OÜ Tartu Kontsertkorraldus ja abikaasadena veame selle tegevust üheskoos.

Põhirõhk on kontsertide korraldamisel terves Eestis, aga suvisel perioodil – maikuust augustini – pakume imelisi kontserte meie koduõuel, Pärnaõiel. Kontserdid on populaarsed ja meid külastatakse üle Eesti.

Ka sellel aastal on meie koduõuele planeeritud mõned kontserdid: 28. juunil seinevad Mait ja Mikko Maltis, 26. juulil Paul Neitsov ja Mait Trink ja 30. augustil Jaan Tätte. Kontserdid algavad kell 16.00 ja olete oodatud kogu perega.

Tänavu aprillis täitus Vellol (1962) ja Annikal (1970) 30. abieluaasta. Lisaks emale-isale kuuluvad hetkel Pärnaõie perre tütar Mari (1990) tema lapsed Roland (2015) ja Laura Lisette (2017). Lapsi on meil rohkemgi, Vello poeg Tanel (1985) ja pojatütar Isabel (2010) ning meie tütar Kadi (1995) ja Kadi abikaasa Martin.

Meid ümbritsevad ka lahked ja sõbralikud naabrid ning põnev koht on läheduses asuv Tõravere Vesiveski. Kui millegi üle nuriseda, siis interneti ja telefoni levi on olnud kogu aeg probleemne, jääme levipiirkondade äärtesse.

Oleme väga õnnelikud, et otsustasime maale tagasi tulla, sest lastelastel Isabelil, Rolandil ja Laura Lisettel on oma õu ja mängumaad. Üle tee asuvad vahvad Elva jõe ja Vapramäe matkarajad. Puhas õhk ja linnulaul on meil igapäevaselt kättesaadavad.

Eks nii linna- kui ka maalelul ole omad head ja vead. Linnas on mõnus elada eluperioodil, kui lapsed on algkooliealised — nad saavad esimesed õppetunnid iseseisvaks eluks ja aja planeerimiseks, kõik on käe–jala juures, ka ahvatlused.

Maal tuleb õppida ette arvestama ja läbi mõtlema oma lähiaja vajadused.

Lõppkokkuvõttes tahame öelda, et meie oleme väga rahul oma otsusega tagasi maale kolida. Tulge teie ka!