Külaselts kutsub 26. septembril Võilillemaale elamusi ja elupaika otsima

05.09.2020

Sinule, kellel plaan tulla elama meie kanti, Pärnu linna Audru osavalda Kihlepasse, puhta  looduse keskele, suure Nätsi-Võlla soo kaitseala servaaladele. Tule kogu perega ja tutvu meie piirkonnaga ja meie koduse külamajaga  26.septembril, avatud pitsakohvik.

Tõsise huvi korral pakume Sulle nädalase paketi meie külamajas. Võimalus tutvuda kogukonnaliikmetega ja osaleda meie tegevustes. Vanas koolimajas, tänases külamajas toimus sel aastal 10. Võilillefestival ja õuealal kannab permapeenar saaki juba teist aastat. Hõimupäevadel toimuvad Liivimaa piruka valmistamise töötoad; kohvikutepäeval valmivad ulukiliha ja putke-püha basiiliku pitsad EV 100 kingitusena valminud elava tulega pitsaahjus. Talvel kootakse kangast ja tegeletakse muu käsitööga.  Kogukonna peosaalile  annavad lisasooja töötubade raames keraamikaahi ja klaasiahi, kus valmib kohalik käsitöö. Huviliste jaoks on jooga ja kitarrimängu õpiring. Kogukonnaköögis valmivad sügisperioodil suvekõrvitsa kakaokoogid, Kihlepa brauni – kõik müügiks ja maitsmiseks meie külalistele. Kogukonnakeldrit ventileerib päikese soojuskollektor-ventilaator ja kohalikel inimestel on võimalus oma aiasaadusi kogukonnakeldris kvaliteetsena säilitada.

Ja kui küsida värskelt kogukonda elama asunud perekonnalt, miks nad maale elama kolisid, on perepea vastus selline: „Linnas oled sa üks paljudest, maal üks vähestest. Kuna linnas oled üks paljudest, on sinu mõju tervikule kaduvväike ning võimalused mõjutada ümbritsevat keeruline või isegi võimatu. Maal – olles üks vähestest – on su osatähtsus suurem ning soovi korral võimalik oma elukeskkonda ning kogukonda olulisel määral mõjutada ning panustada täisväärtusliku ning kvaliteetse keskkonna loomisesse.“ Täpselt nii ongi!

Tule ja ole osaline meie meeldivas peres!

Eassalu-Neitsi külaselts