Lustilapsed armastavad hobutunde. Lisatud video!

12.09.2020

Lustilapse rühm asub väikeses Lipa külas. Oleme üks osa Kabala Lasteaed-Põhikoolist. Rühmas käivad peamiselt ümberkaudsete külade lapsed vanuses 2 – 7 eluaastat. Oleme nagu suur pere. Meie moto on: „Laps kasvab looduslähedaselt – on loov, rõõmus ja enesekindel“.

Maapiirkonnas toimetaval rühmal on hulgaliselt põnevaid ettevõtmisi ja kunagi ei hakka igav. Toimuvad laulu- ja rütmitunnid, liikumistunnid. Veedame palju aega looduses matkates ja õpime tundma ümbritsevat (loomad, linnud, taimed, puud, hääled). Pöörame palju tähelepanu käelisele tegevusele alustades meisterdamiset ja lõpetades naelte löömisega pakku. Oleme liitunud „Kiusamisest vaba lasteaed“ projektiga ning selle raames peame aktiivselt karude koosolekuid. Sügisel korjame marju ja õunu ning vaatame, kuidas nendest mahla tehakse. Hoiame elus eestlaste ammuseid traditsioone, joostes naabertaludes mardi- ja kadrisanti. Talvel suusatame ja kelgutame.

Teadaolevalt ainsa lasteaiarühmana Eestis toimuvad meil igal nädalal hobutunnid. See on meie rühmas üks oodatumaid tunde.

Hobune on teraapiline loom, nii ka hobutund. See on sotsiaalne suhtlemine hobusega. Õpitakse hobusega ümberkäimist ja luuakse kontakt looma ja inimese vahel (sõprus). Lisaks aitab teraapiline hobutund tõsta laste enesekindlust- ja usaldust hirmude ületamiseks, tõsta motivatsiooni, arendada käelist tegevust, suurendada liigutuste ulatust, tasakaalu, parandada arusaamist, mälu, tähelepanu ja suhteid inimeste vahel. Saadakse ratsutamise algoskused. Vahel lustime vankrisõitu tehes ja talv ei möödu saanisõiduta. Ka jõuluvana jõudis peole saaniga 🙂 Tunde aitab läbi viia kohalik hobusekasvataja ja hipoteraapia õpetaja.

Lasteaiarühma hariduse ja võimaluste rikastamisse aitab panustada ka kohalik kogukond, kelle eesmärgiks on elavdada ja arendada maaelu. Kohaliku seltsi eestvedamisel on lasteaiarühmal kasutada kaasaegne mängu- ja liiklusõppeväljak ning staadion. Ühiselt korraldatakse erinevaid üritusi.

Õpetame väärtustama oma kodukohta ja armastama maaelu!

Ootame kõiki oma teed maale leidma ja osa võtma Maal elamise päevast Lipa külas.