Maal elamise päeva erinevaid paiku külastati ligi 20 000 korda

26.09.2022

Tänavune Maal elamise päev püstitas külastamiste arvu rekordi ning üle Eesti jäi kõlama ühine mõte: maale minnes oled isegi võõrana oma.
Üle 200 külastuskoha vahel oli külastajaid ligi 20 000, mis teeb tänavuse Maal elamise päeva senistest edukaimaks. “Edukas oli tänavune tähtpäev ka sisulises mõttes. Külastajate tagasisidena kõlas kui ühest suust, et maakohtadega tutvumas käies tundsid end inimesed end koduselt, kogukonnad võtsid mujalt tulijad hästi vastu. Ka oli näha, et alles äsja maale kolinud inimesed ning juba pikemalt maal paiknenud rahvast käis palju just enda kohaliku omavalitsuse erinevate paikadega ja pakutavaga tutvumas,” sõnas Maal elamise päeva peakorraldaja Krista Pegolainen-Saar.
Nõo valla suurimaks tõmbenumbriks osutus Nõo Püha Kolmainu kirik ja kogudus, kes tulid sel aastal esimest korda Maal elamise päevaga kaasa ja avasid oma uksed. “Hämmastav kui suur huvi oli inimestel koguduse tegevust ja kirikut uudistama tulla. Autode voor kiriku ees ei tahtnud lõppeda, rahvast käis pidevalt, päeva lõpuks külastas kirikut üle 300 inimese. See oli suur üllatus ka koguduse inimesele, kes seal külastajatega tegeles,” jagasid Nõo valla Maal elamise päeva korraldajad.
Otepää vallas toimus lõviosa tegevusi Keskväljaku külatänaval. “Kohalik vaarikakasvataja müüs Külatänaval vaarika taimi. Ühe noore pere 6-aastane poeg teatas, et ta tahab oma kogutud taskuraha eest osata ühe taime. Vanemad olid hämmingus, kuid poiss jäi endale kindlaks, ostis vaarikataime ära ning pani igale taime oksale ka kohapeal nime – Villi, Volli ja Malle. Tõeline maaelu edasi viija,” jagasid Otepää korraldajad vahvat seika.
Sarnaseid vahvaid lugusid ja mälestusi kuulsime kõigist 21 kohalikust omavalitsusest. Taaskord sai kinnitust, et lisaks põllumajandusele on maal palju erinevaid võimalusi endale ise töökohti luua ja end ära elatada. Kohalikud omavalitsused, nendes elavad tublid inimesed ja kohalikud ettevõtted avasid oma uksed ja südamed uutele ja naabritele, et näidata, mida maal elamine tegelikult tähendab.