Maal on isegi tähistaevas kaunim

17.09.2020

Perekond Pukk – Andrus (36), Liina (35) ning lapsed Marcus (14) ja Eliisbet (8) elavad Põhja-Sakala vallas Kõo külas.

Oleme Eestis elanud mitmes maakonnas. Pärit oleme Jõgeva maakonnast, aga elasime 8 aastat ka Järvamaal, kus meie koduks oli korter. Seejärel elasime, töötasime ja õppisime pea neli aastat Soomes, kuhu kolisime peale teise lapse sündi.
Oleme alati tahtnud minna maale elama, sest maal on lastel hea rahulik kasvada. Otsisime maakohti üle Eesti, aga kui tulime meie praegust talu vaatama, siis tundsime kohe sellist head kodutunnet ja otsustasime, et selle koha me ostame.
Kui maja, mida ehitasime, hakkas tasapisi valmis saama, tulime Soomest ära. Mina olen hetkel kodune, abikaasa käib tööl umbes 40 kilomeetri kaugusel. Vahemaad ei häiri üldse, pigem on see hea, kui saab hommikul ennast n-ö töö lainele lülitada ja kui tööpäev läbi, siis uuesti kodulainele
lülitada. Kodu ja töö saab nii eraldi hoida.
Maal elades saavad lapsed suvi läbi paljajalu käia, tundmata hirmu, et astuvad klaasikildudele või millelegi muule ohtlikule. Samuti pole hirmu, et lapsed jooksevad auto ette.
Maal saab kasvatada puhtaid keemiliste väetiste vabu köögi- ja aedvilju – jätkub nii lastele, endale kui külla tulijatele söögiks.
Peale töö- ja koolipäevi on väga mõnus tulla oma koju ja olla eemal linnakärast. Siin on tõeliselt hea ja rahulik – ilus puhas loodus ja kaunis tähistaevas, mida võibki vaatama ning imetlema jääda. Nädalavahetustel saame käia ise ehitatud saunas, mille üks sein on klaasist ja kust saab näha metsloomi metsa ääres söömas. See on tõeline maal elamise ilu ja võlu!

Liina Jakobson-Pukk
Pildi autor Maris Sits