Kus ja millal? Tallinnas, Kalevi Spordihallis (Juhkentali 12) laupäeval 11.aprillil 2015, kell 10.00 – 17.00.

Mis toimub? Maaelust unistavaid inimesi ja peresid ootavad messil kogukonnad, kes soovivad jagada oma rõõmu ja teadmisi maal elamisest ning kes loodavad leida endile uusi toredaid ja ettevõtlikke naabreid. Kogukonnad tutvustavad ennast ja oma piirkonda, sealseid ettevõtlus- ja töötamisvõimalusi, elukohti ja teenuseid.

Mis on uut? 2015. aastal on messi teema “Maale ettevõtjaks”. Mess keskendub ettevõtlike inimeste tähelepanu võitmisele. Eesmärk on julgustada neid looma maapiirkonnas endale, oma perele ja teistele kogukonna liikmetele töökohti ning pakkuma uusi teenuseid.

Ettevõtlushuviga külastajad on oodatud Ettevõtluskohvikusse ning seminarile “Maale ettevõtjaks”. Messilt leiab ka meistreid, käsitöölisi ja kohaliku toidu pakkujaid. Messi eelõhtul 10. aprillil toimub simman.

Kes on kohal?  Messiboksides tutvustavad end 53 kogukonda. Tutvu nendega ning leia endale sobiv!

Harjumaa: Kuusalu vald; Hiiumaa: HiiuPühalepa, Emmaste ja Käina vald; Ida-Virumaa: Iisaku vald, Avinurme vald, Illuka vald; Jõgevamaa: Põltsamaa piirkond: Põltsamaa linn ja Põltsamaa vald, Torma vald, Saare vald; Järvamaa: Türi vald, Imavere vald, Koeru vald, Kareda vald, Koigi vald, Järva-Jaani vald; Läänemaa: Lääne-Nigula vald, Lihula vald; Lääne-Virumaa: Kadrina vald, Väike-Maarja vald, Emumäe kogukond; Põlvamaa: Värska vald, Kõlleste vald; Pärnumaa: Korbe kogukond (Halinga vald), Lavassaare ja Lindi küla (Audru vald) , Saarde vald, Tõstamaa vald; Raplamaa: Vigala vald, Kaiu vald, Juuru vald, Kehtna vald, Käru vald, Rapla vald, Märjamaa vald; Saaremaa: Muhu vald, Leisi vald, Valjala vald, Lääne-Saare vald, Kõljala külaselts (Pihtla vald), Sõrve kogukond; Valgamaa: Otepää vald; Viljandimaa: Suure-Jaani vald, Kolga-Jaani vald, Viljandi vald; Võrumaa: Haanja vald, Rõuge vald, Antsla vald, Urvaste vald, Misso vald, Vastseliina vald.

messiskeem

Kellelt küsida? Messiga seotud infot jagab algatuse “Maale elama” eestvedaja Ivika Nõgel (511 5914 ivika@vaa.ee).

Pressiteated

Mis on “Maale elama”? “Maale elama” on kodanikualgatuslik liikumine, mille eesmärgiks on leida lahendusi aitamaks inimestel ületada takistusi maale elama tulemisel. Tegemist Eesti maakogukondi hõlmava ühisturundusega, mis propageerib maal elamist ja aitab huvilistel oma unistuste kodu leida.

Kodanikuliikumise olulisemad tegevused on Eestis maapiirkondid turundav mess “Maale elama”; kodulehekülg maale-elama.ee, turunduskampaania ning osalevatele kogukondadele suunatud seminarid ja koolitused. Kõige olulisem osa tegevusest toimub siiski kogukondades endis, kus vastatakse huviliste päringutele, näidatakse elukohti ning antakse infot kohapealsete võimaluste kohta. Kõige aktiivsemates valdades on toimunud perede individuaalne teenindamine ning abistamine sobivate elu, töökohtade leidmisel.

Millised on olnud tulemused?
“Maale elama” messil 2013 osales 26 Lõuna-Eesti kogukonda ning 500 messikülastajat.
“Maale elama” messil 2014 osales 55 kogukonda üle Eesti ning 1500 messikülastajat.
Maale-elama.ee kodulehte on külastanud üle 95 000 inimese, kellest 30% vaatavad seda korduvalt.

Algatus on saanud väga suure meediakajastuse, mis on valdavalt positiivne ning mõjutanud positiivselt üldsuse hoiakuid maal elamise suhtes.

Osalenud kogukonnad on suhelnud rohkem kui 1000 huvilisega. Koha peal on võimalusi näidatud umbes 200 perele. Liikumises osalevatesse kogukondadesse on elukoha ostnud või elama tulnud üle 80 pere ja rohkem kui 250 inimest. Neid, kes liikumise kaasmõjul on teinud või tegemas maale kolimise otsust on kordades rohkem.

Logod ja bännerid

Maale elama logo tekstiga 208 x 100.png

logo_tekstiga

 

 

 

 

Maale elama logo tekstita 100 x 100.png
logo_tekstita

 

 

 

Maale elama logo suur 323 x 522.jpg

Maale_elama_logo_suur