kati_pereKolisime koos perega 2009 aastal tagasi Tallinnast maale elama.
Meie kodu asub praegu Sultsi külas, vanas majas, mis on ehitatud 1882 aastal. Siin on suur õu koos kaevu ja kempsuga, on lillepeenrad ja aiamaa, marjapõõsad ning metsatukk. Lisaks veel naabripered, keda me tunneme ja kelle koerad meie tuleku peale enam ei haugu.

Tallinnas oli kahetoaline korter neljakorruselise maja teisel korrusel. Asfalt ja autoparkla nii maja ees kui taga. 3 suurt kaubanduskeskust jalutuskäigu kaugusel ning bussipeatus mõlemal pool maja. Lisaks veel palju naabreid, kellest ühte tundsime, paari teretasime ja ülejäänute kohta ei teadnud nime ega sedagi, mis korteris nad just elavad.

Neli aastat tagasi sündis meie perre tütar Elise ja aasta tagasi poeg Juhan. Päevakorrale tõusis küsimus suuremast elamispinnast. Muude variantide hulgas oli ka idee kolida päris maale, Sultsi, kus olime käinud juba kuus aastat suvitamas. Esialgu tundus see mõte päris pöörane, kuid ajapikku sai aina armsamaks. Lisaks andis ideele kaalu see, et Mulgimaal ja just Paistu vallas asuvad meie mõlema juured. Praeguse elukoha pärandas abikaasa Priidule tema vanaema Juuli Rennit, kes elas siin pikki aastakümneid. Minu isapoolsed vanavanemad olid pärit Holstre kandist, Pulleritsust. Inimesed ikka küsivad, et kuidas on? Olete maaeluga rahul? Pean ausalt vastama – oleme väga rahul! Siin on tõesti tore elada. Eelkõige oleme kohanud palju meeldivaid, sõbralikke ja abivalmis inimesi. Elise esimene lasteaia-aasta Põnnipesas oli tegus ning täis toredaid matku, teatriskäike ja muid üritusi, kus oleme sageli kogu perega osalenud. Meie lastel on oma õu, kus mängida, joosta ja põõsaste küljest marju süüa. Oleme osa võtnud valla pereüritustest ja osalenud talgutel. Oleme saanud abi võhivõõrastelt ja püüdnud omakorda aidata neid, kellel seda vaja on olnud. See ongi ehk põhiline vahe linna ja maa vahel. Maal on inimene teisele inimesele lähemal. Vald hoolib oma elanikest, märgatakse neid, kes on aktiivsed ja tegutsevad, korrastatakse teid ja parke, toetatakse kodanikualgatusi. Suures linnas on ümberringi küll palju rahvast, kuid oma igapäevaprobleemidega oled sageli ihuüksi.

Siin, Paistu vallas tunneme me end koduselt ja teretulnult.

Kati Koppel perega