koridorKuus aastat tagasi seisime mehega ristteel. Kas minna välismaale, jääda Tallinna üürikorterisse või kolida maale- tema vanaema majja. Tookord, olles 20-aastased, otsustasime oma riigi ja maja kasuks. Me pole pidanud oma otsuses pettuma.

Kuue aastaga oleme omal jõul ( perekondade abiga) üles ehitanud Uue-Harmi mõisa kunagise abihoone, millest on saanud meie kodu. Jah, need aastad on olnud täis rasket tööd ja pidevat ehitamist aga see on olnud omamoodi emotsionaalne seiklus. Siia on mahtunud ilusad suved, koolide lõpetamised, 2 lapse saamine ja kasvatamine, karjäär, lugematul hulgal lõkkeõhtuid ja keskpäevaseid uinakuid võrkkiiges vana kase all. Kordagi ei ole tekkinud mõtet, et tahaks siit päriselt ära minna.

Tõsi, tuli hetk, kus majapidamise ülalpidamine muutus raskeks. Üle jõu käis sõita kahe autoga Tallinnasse tööle, ainuüksi erinevate graafikute pärast ( läbides pere peale igapäevaselt 200 kilomeetrit) , et maksta enamus teenistusest autokütusele ja maja maksudele. Tänu rahapuudusele ja pidevale kodust eemal olekule läks ka pereelu pingelisemaks. Ühel hetkel tabas meid aga reaalsus, et niimoodi ei tulegi soovitud rahulolu. Korra juba maale tulnud, ei tahaks enam igapäevaselt linnas käia. Tahaks teha midagi lokaalselt ja täitsa ise. Olla oma maja, aja ja elu peremees.

Nii sündis otsus väikeettevõtluse kasuks.
Sellest sügisest avasimegi Veskimäe koolituskodu. ( www.koolituskodu.ee). Lisaks meie endi poolt pakutavatele koolitustele lubame oma ruume rentida ka inimestel, kes on tavapärastest büroohoonetest tüdinenud. Meile mahub mugavalt tööd tegema kuni 15 inimest. Meid eristab ümbritsev loodus, põnev sisekujundus ( mis on erinevate sisustuskonkursside poolt ka auhinnatud kohad saavutanud) ja täielik privaatsus. Boonuseks veel nooruslik pererahvas ja põnevad lisategevused ja huvikoolitused. Järgmisel suvel planeerime edasi areneda ning oma tegevusvaldkonda ja toimetamise piirkonda laiendada.
Ettevõtlusega tegelemine annab palju rohkem aega ja võimalusi juhtida igapäevast elu meile meelepärases suunas.

vanauusMaale kolinud inimesele on tähtis tema kodukant ja kogukond ning seetõttu proovime meiegi luua üheskoos külaelanikega erinevaid üritusi ja meelepäraseid tegevusi, mis siinseid inimesi ühendaks. Käime koos, korraldame pop-up klubisid, näitame välikino, korraldame külakeskuse pidusid ning laatasid, kus kauplevad oma kookide ja mänguasjadega meie oma lapsed.

Toetame uskumust, et inimene on õnnelik looduslikus keskkonnas.
Usume, et eestlase toidulaud võiks vähemalt mingis osas olla kaetud oma aiasaadustega, et meie lapsed peaksid kasvama värskes õhus ning et juurte juurest kaugel elavad eestlased pöörduvad ühel päeval tagasi, siia , kuhu nad kuuluvad- oma kodumaale. Teame, et elu ja ettevõtmised maal võivad olla täpselt sama kirjud kui muhu naise seelik. Kui piisavalt endasse uskuda- julgeda kaasa rääkida ja hingega asja juures olles, saame äratada üles unne soikunud külad.

Meie oleme oma otsustega rahul ja teame, et just see tunne- justkui oleksime leidnud siin ilmas endale õige koha, kus elada ja töötada ning omandanud teadmised kuidas seda teha – on väärt edasi andmist ka meie lastele.
Oleks ju vahva kui tänu meie loole saaks kasvõi üks maha jäetud vanaema maja sirged seinad ja pliidi alla tule, et olla koduks selle sama talu noorele põlvkonnale.

Kati Eenmaa, Veskimäe Koolituskodu, Harmi küla, Kõue Vald