Marek Naaris: suurim väljakutse on jalgpallikultuuri juurte kasvatamine

11.09.2019

Marek Naaris on jalgpalliklubi FC Elva tegevjuht ning kohaliku kogukonna edendaja.

Miks ja millal otsustasid oma praegusesse koduvalda elama asuda?

Sattusin Elva valda Janek Heimi kutsel 2004. aasta jaanuari lõpus, kui tehti ettepanek tulla FC Elva noortetöö peatreeneriks. Mul ei olnud mitte mingit eelnevat kogemust juhi või treenerina. Võtsin väljakutse vastu, sest midagi paremat mulle ka pähe ei tulnud ja tuli alustada tööturul tegutsemisega. Olen väga tänulik Janekile, et ta mind siia kutsus ning FC Elvale, et on andnud mulle võimaluse areneda ning arendada meie Elva keskkonda.

Mis on olnud suurim raskus või väljakutse Elvas elamisel? […]

Kõige raskem on olnud tegutseda peaaegu olematutes tingimustes, olime ju terve linna peale sunnitud hakkama saama ühes spordisaalis. Tundub nii ebareaalne. Jah, 2005. aastal saime valmis oma vana ja väiksema kunstmuru, millel arenesid meie esimesed tublid noored. Samas pean seda ka meie inimeste arenemise juures tugevuseks.

Suurim väljakutse oli ja on siiani jalgpallikultuuri juurte kasvatamine ja tõestamine igal sammul. Iga päev on raske, kui arvad, et mingi samm või uus väljak on tehtud, tulevad uued väljakutsed ja võimalused. Kõige suurem väljakutse olen mina iseendale, sest ma pean koguaeg tõestama, et elu maal ja elu Elvas võib olla kõige paremate võimalustega.

Ma elan moto järgi: rasked ajad kasvatavad tugevaid inimesi ja head ajad mugavaid. Seega peab olema raske, aga kui sul on kõrval head inimesed, kellega koos seda teha ja ühtset visiooni vedada, siis pole raskused ebameeldivad.

Mis on parim, mida on elamine Elvas Sulle andnud?

Viimastel aastatel tunnen, et on hakatud hindama meie panust siia. Järjest rohkem on minu ümber häid ja tegusaid inimesi, kes tahavad teha Elvat või FC Elvat parimaks paigaks maailmas. Elva on andnud mulle koha, kuhu tahan alati tulla. Ise tunnen, et on aeg veelgi rohkem panustada teiste arendamisse ja luua Elvale paremat kuvandit ning tõsta meid maailmakaardile.

Miks soovitaksid ka teistel kaaluda Elvas või mõnes muus analoogses piirkonnas elamist?

Olen ise pärit väikesest külast ja hindan seda, et mul on alati võimalik kellegi abile või toele loota – kogukonnas tekib väga palju tutvusi ja siin teavad kõik, kes millega tegeleb. Loomulikult on ju maal aeg n-ö rahulikum ja jõuad ka ilusat ümbritsevat loodust nautida.

Kõigile ambitsioonikatele noortele julgustuseks – ka väikestes kohtades on võimalik teha suuri asju, ise peab tahtma ja peab tahtma ka tegutseda.