MESi eluaseme kaaslaen aitab kodulaenu võtjatel lahendada kinnisvara madala tagatisväärtuse probleemi

18.09.2023

Maaelu Edendamise Sihtasutuse poolt väljastatava eluaseme kaaslaenu eesmärk on maapiirkonnas tõmbekeskustega võrdväärsete kodude loomine. Kaaslaenu antakse koostöös Eestis tegutsevate pankadega uue elamu ostmiseks või ehitamiseks ja vana elamu uuendamiseks.

„Tihti on maale kodu rajamisel takistuseks maapiirkonna kinnisvara madal tagatisväärtus ning maale elama asumiseks ei ole ainult pangast võimalik piisavat summat laenata. Kaaslaen on välja töötatud selle turutõrke leevendamiseks: kui pank teeb eluaseme osas positiivse laenupakkumise, siis MES saab lisaks pangale laenata kuni 100 000 eurot, kuid mitte rohkem kui panga laenusumma,“ selgitas MESi juhatuse liige Meelis Annus.

MESi eluaseme kaaslaenu meetme abil on juba algust tehtud ligi 90 uue kodu rajamisega ning laenu on taotletud 14 Eesti maakonnast.

Täpsemaid tingimusi saab lugeda kodulehelt www.mes.ee/eluaseme-kaaslaen

Juhime tähelepanu, et Maaelu Edendamise Sihtasutusega sõlmitava laenulepinguga võtate endale pikaajalise finantskohustuse, millega kaasnevad vastavad riskid. Soovitame teil enne lepingu sõlmimist hinnata neid riske ja vajadusel konsulteerida asjatundjaga.