Muusikaprodutsent Peep Veedla elust maal: linnulaul on see, mis mind inspireerib

17.08.2023

Peep Veedla  on  väga mitmekülgne mees, Eesti muusikaprodutsent, kontserdikorraldaja ja harrastusornitoloog. Ta on korraldanud roheliste rattaretki ja  aastast 2008 festivali  Viru Folk. Avaldanud mitu linnuraamatut ning kirjutanud lindudest üle 100 luuletuse ja lauluteksti.

Millal asusid oma praegusesse koduvalda elama?

Vinni valda, praegusesse kodutallu sattusin esmakordselt aastal 2012, 11 aastat tagasi, kui olin tutvunud oma praeguse abikaasaga. Taimi suguvõsa on seda talu hallanud juba üle 130 aasta, minu lähim elukoht varasemalt on olnud Kadrinas. Aastal 2013 asusime vana talumaja renoveerima ning peatusime seal peamiselt nädalavahetusel, 2016 jaanipäevaks valmis aga vana hobusetalli maakivimüüride vahele ehitatud uus elumaja, mis sobis juba püsivaks elamiseks. Sealtpeale ongi Kala talu olnud koduks, kuigi teine kodu on Tallinnas, mida töö tõttu on tulnud maakoduga jagada. 2020 märtsist saabunud eriolukord ja COVID-i aastad võimaldasid aga püsivalt maale jääda. 

Mis on parim, mida on elamine Vinni valla Sulle andnud?

Vinni vallas on säilinud palju loodusmaastikku ning liigirikkust. Minu kodutalu asub kaunis looduskeskkonnas, vaikuses ja loodushäälte keskel. Avatud talude päeval küsisid mitmed külastajad, kas teil ongi siin alati nii vaikne. Kui linnulaul välja arvata, siis ongi. Aga just linnulaul on see, mis mind inspireerib. Olen ju loonud siin Vinni vallas talukirjastuse, kus kirjutan ja kirjastan linnuraamatuid ja muid lindudega seotud tooteid. Selleks tegevuseks on siin olemasolevad tingimused parimad. Ka linnulaulu õpetamiseks on suurepärased tingimused, sest paikkond on linnurikas.

Miks soovitaksid ka teistel kaaluda Vinni vallas elamist?

Just säilinud loodusmaastikud ja liigirikkus on see, miks soovitaksin kaaluda Vinni vallas elamist. Muidugi neile, kes oskavad neid väärtusi hinnata. Samas on siin ju igakülgsed võimalused oma füüsise eest hoolitsemiseks, ega igas vallas pole nii häid tingimusi tervisespordiks. Ja maakonnakeskus, kuhu ikka igaühel asja, on samuti lähedal.