Otsime just sind! Nüüd on võimalus kõigil huvilistel ettevõtlikel tegijatel end Maal elamise päeval osalemiseks üles anda!

13.05.2024

Kas oled varasemalt vaadanud Maal elamise päeva programmi ja mõelnud, et miks küll sina veel osalenud pole? Kas oled mõelnud, et tahaksid ise käed külge lüüa ja Maal elamise päeval oma ettevõtmise, külaseltsi või mõne muu kogukonnaga koos osaleda? Kas Maal elamise päev paneb sul silmad särama ja toob naeratuse näole?

Kui vähemalt ühele neist kolmest küsimusest on vastus jaatav, siis loe edasi ja tule kampa!

Maal elamise päev võtab tänavu, oma kuuendal toimumisaastal, juurde uue suuna. Lisaks juba kõigile tublidele ja tegusatele Maal elamise päeval osalenud kohalikele omavalitsustele ootame osalema nii vahepeal pausi võtnud kui ka neid, kes varasemalt osa võtta pole saanud. Oleme aastate jooksul saanud kümneid kirju just teiesugustelt aktiivsetelt maal tegutsejatelt, kes on väga-väga tahtnud kaasa lüüa, ent on leidnud enda teel ees takistusi. Nüüd on aeg need üheskoos ületada ja ühendada kohalikud omavalitsused nende ägedate inimestega, kes soovivad ja suudavad asju teha ja tõestada, et Maal elamise päeval osalemine on imeline koostöökoht kõigile!

Selleks, et aru saada, kus Eesti maapiirkondades on need ägedad kogukonnad, tegusad seltsingud, vahvad külaseltsid, toimekad ettevõtjad ja muud aktiivsed kogukonnaelu eestvedajad, kes veel ei ole Maal elamise päeva raames oma tegevusi teistele tutvustanud, kutsume kõiki eelmainituid end ise meile üles andma!

Kaardistame teid teie endi abiga ära ja aitame teil ja kohalikel omavalitsustel teineteist üles leida ja üheskoos Maal elamise päeval osaleda.

Kirjutage meile oma osalemissoovist ning meie aitame teil suhelda kohaliku omavalitsusega ning näidata, kuivõrd lihtne ja lõbus võib Maal elamise päeval osalemine olla nii valla kui kogukondade jaoks. 

Paljud seni osalenud vallad on jaganud oma kogemusi ja kuulanud teiste põnevaid ideid, kuidas iseendale maal töökoht luua, mismoodi kogukonda arendada ja kuidas maaelu edasi viia. Kogu päeva programmi loovad meie armsad kohalikud omavalitsused koos kogukondadega üle Eesti.

18. märtsil allkirjastasime üheteistkümne osapoolega koostöökokkuleppe Maal elamise päeva korraldamiseks ja maaelu maine parandamiseks järgmiseks kolmeks aastaks. Seega nüüd on õige aeg omakeskis plaane tegema hakata ja mõtlema, mismoodi Maal elamise päeval kaasa lüüa.

Maal elamise päevaga liitumise sooviavaldamise tähtaeg on 30. mai ning vastame teie mõtetele ja kirjadele suurima hea meelega. 

Liitumisavalduse leiad siit: https://forms.gle/x7KbpAaJGcyVckvHA 

Liitu Maal elamise päevaga, meiega on äge!