Saa tuttavaks! Kose: väega vee vald

17.08.2023

Kose vallas elab 7754 inimest, laiub 532,85 ruutkilomeetril, kuhu mahub viis alevikku ja 58 küla!

Kose valda elama tulijal on võimalus valida väga erinevate ilmega paikade ning vastavalt ka erineva hinnatasemega kodude vahel. Vallas on mitu erinevat tõmbekeskust. Valla üheks suureks tugevuseks on asjaolu, et vallakeskus Kose pole kindlasti mitte ainus tõmbekeskus – tegemist ja võimalusi nii suurtele, noortele kui ka lastele jagub lisaks Kosele ka Kose-Uuemõisas, Orus, Habajal, Ardus. Vallas on tugev kultuuri- ja spordielu. Kes armastab kultuuri nautida või selle loomises osaleda, leiab Kose vallas selleks palju häid võimalusi.

Rõõmu silmale ja südamele. Looduskauneid paiku ning vaatamisväärsusi jagub kõikjale.

Habaja asub 50 kilomeetri kaugusel maakonnakeskusest – Tallinna linnast ja 10 kilomeetri kaugusel vallakeskusest Kosest. Habaja piirkonnas on üks alevik ja kaksteist küla.

Piirkonda läbib Kose–Purila maantee. Habaja aleviku territooriumil asub Habaja mõis. Habajal on lasteaed, noortekeskus, raamatukogu ning väike külapoeke.

Seekordsel Maal elamise päeval soovimegi just tutvustada Habaja piirkonda, kus leiab palju toredaid kohti. Seekord avavad uksed kohalikele ja ka maale tulijatele Taluõu ratastel Männiku talus, Habaja Viinavabriku, Võtikmetsa talu, Habaja Veskimaja, Äksi Mudeliklubi, Habaja raamatukogu ja külakeskus. Toimub sügislaat ja Kõrgemäe Agro toob kohale oma põllutehnika ning Alansi Vabatahtlik päästeselts näitab oma päästemasinaid ja jagab õpetusi tulega ümber käimisel. Kõik on meile külla oodatud!