Valgebalanss ja produktsioon ehk kus noori, seal muusikat

30.06.2020

Aprillis 2018  avas Abja-Paluoja linnas oma uksed MuuVi Stuudio. Ah et mis see MuuVi on? Sõna MuuVi on kokku lapitud sõnadest muusika ja video. Nagu eelnev selgitustöö juba aimu annab, on tegu paigaga, kus saab tegeleda muusikaga, fotograafiaga, filmimisega. Stuudios saab muusikat luua, õppida, mängida ja salvestada. Stuudios on olemas erinevad muusikariistad, digipult, salvestustarkvara, töötlemistarkvara. Suundume sinnapoole, et arendada ka fotograafiat ja filmimist. Oleme õppinud koolitustel digipulti tundma ja kasutama, oleme õppinud pildistama. Kui ma ütlen sõna „valgebalanss“, siis kas see on värvikood, muusikastiil või käib jutt hoopis raamatupidamisest? Selle sõnaga kohtusime MuuVi stuudios fotokursusel. Inimene õpib kogu elu ja nii see tarkus tuleb.

Septembris 2018 algasid stuudios hääleseade tunnid. Jaanuaris 2019 lisandusid muusikaprodutseerimise tunnid ja bändiring, milles moodustus uus bänd Driimer. See uudne bänd esitab vaid omaloomingut; nende kolm lugu on üles riputatud nii Spotify’sse kui Youtube’i. Pane kõrv peale! Ja et kõik kenasti arusaadav oleks, siis muusikaproduktsioon on helisalvestise loomine. Kõikides MuuVi  ringides osalevad vahvad kooliealised Mulgi noored.

Kuidas idee stuudiost sündis? Asi sai alguse ligikaudu 15 aastat tagasi grupist musikaalsetest lastest, kes käisid Abja koguduses. Koos õpiti pille ja laule, kuni tekkis mõte hakata selgeks õpitud lugusid salvestama. See oli üks väga põnev tegevus. Põnev oli selle protsessi sees olla ja näha kui palju aega kulub, et saada paar minutit muusikat CD-le, alustades lugude õppimisega, jätkates salvestamise ja töötlemisega, mis oli tõeline kvaliteetaeg kõigile osalejatele. Sellest tuli kogemus, et see on üks suurepärane vaba aja kasulikult veetmise võimalus. Ja kuna algas projektide kirjutamise aeg ja kogudusel ruumid omast käest võtta olid, siis sündiski mõtte luua muusikalise suunaga vabaajakeskus linna noortele. Ja et stuudios rohkem  tegevust oleks, siis lisandus muusikale ka filmimise ja pildistamise idee.

Tänaseks on stuudio õpilased saanud muusikaga kasulikud olla meie valla erinevatel sündmustel nagu Abja lastekaitsepäev, Abja suvepäevad ja Abja Kultuurimaja advendiüritused.

Kokkuvõtvalt on MuuVi Stuudio koht, kus saab vabal ajal pärast kooli, pärast tööd, koolivaheaegadel, nädalavahetustel pille ja laulmist õppimas käia, muusika salvestamist ja töötlemist õppida, niisama musitseerida, bändiproove teha ja harjutada kätt pildistamisega. Stuudiot saavad kasutada huvilised üle kogu vabariigi. Stuudio soov on anda võimalus mõnusalt vaba aega sisustada.

Tegemist on hea keskkonna ja hea tehnikaga paigaga. Tule külla! Asume Abja-Paluojas, Pärnu mnt 32 II korrusel.

Mirjam Järve

Pildil ansambel Driimer